Xway – własny system lokalizacji obiektów i centrum monitorowania GPS!

System Xway to rozwiązanie oferujące prywatny systemu zdalnej lokalizacji obiektów mobilnych (samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, jachtów, kontenerów, dzikich zwierząt) z “gotowych klocków”.

Rozruch systemu nie wymaga tworzenia własnej struktury informatycznej, serwerowej czy sprzętowej. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Podstawowy zestaw Xway zawiera wszystkie elementy niezbędne do łatwej instalacji i efektywnego wykorzystania:

  • moduł ML-231 z kartą SIM zapewniającą bezpłatną transmisję danych GPRS na terenie Polski przez okres 3 lat,
  • anteny: GSM, GPS; wiązkę przewodów instalacyjnych ze złączem,
  • dostęp do aplikacji monitoringu z cyfrową mapą OpenStreetMap® przez okres 3 lat,
  • oprogramowanie konfiguracyjne XwayCFG,
  • kody aktywujące.

Podstawowa komórka Systemu Xway to Moduł Lokalizacyjny ML-231 wykorzystujący superczuły odbiornik GPS z technologią SuperSense®, która zapewnia precyzyjne i szybkie ustalanie pozycji obiektu, również w trudnych warunkach atmosferycznych i przy słabej widoczności nieba. Moduł dopełnia Czterozakresowy modem GPRS\EDGE, transmitujący dane w zamkniętej sieci systemu Xway. Podczas braku możliwości transmisji (brak zasięgu GSM/GPRS, trasy poza granicami kraju), urządzenie gromadzi dane pomiarowe w swojej pamięci, do zapamiętania jest nawet   po czym transmitowane automatycznie po poprawnym zalogowaniu modułu w sieci GSM/GPRS. Opcją alternatywną jest aktywacja urządzeń z transmisją on-line poza granicami Polski.

Schemat systemu Inventia

Dostarczana w systemie przyjazna aplikacja z cyfrowymi mapami Europy umożliwia samodzielne monitorowanie aktualnego położenia i przebytych tras obiektów bezpośrednio na komputerze osobistym bez zawierania umowy i ponoszenia dodatkowych opłat abonamentowych. Wymagana jest do tego celu jedynie aktywacja konta Xway, która dokonywana jest internetowo przez Użytkownika. System umożliwia również dodawanie nowych Modułów Lokalizacyjnych Xway do swojego Konta samodzielnie w dowolnym czasie i miejscu. Kolejne urządzenia mogą być przypisane do tego samego Konta. System umożliwia umożliwiając jednoczesną obserwację wielu obiektów podzielonych np. na grupy według własnego uznania. Dane o pojazdach dostępne są w Systemie Xway przez 30 dni zapewniając kompletność danych umożliwiając jednocześnie tworzenie np. systemów wielostanowiskowych.

Zawarta w zestawie karta SIM zapewnia 3-letnią, bezpłatną transmisję danych z pojazdu przez GPRS/EDGE (na terenie Polski) z możliwością odpłatnego przedłużenia aktywności o kolejne okresy. Modułu Lokalizacyjny Xway w standardzie posiada 36-miesięczną gwarancję.

Xway - schemat ideowy systemuPrzykładowa struktura własnego systemu lokalizacji w oparciu o technologię lokalizacji Xway
(Xway wspiera odczyt danych z integralnych komputerów pokładowych przy użyciu magistrali CANBUS)

Wystarczą 3 kroki do własnego systemu lokalizacji i zarządzania flotą!

  1. Zainstaluj moduł lokalizacyjny Xway®
  2. Utwórz konto Użytkownika w internetowym Portalu Xway®
  3. Zaloguj się do systemu monitorowania

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Zajrzyj na stronę www.xway.pl