Wygaszanie technologii 3G

Informowaliśmy już Państwa o zamiarach wprowadzenia przez operatorów telefonii komórkowej technologii 4G/5G do oferty, która wyprze sukcesywnie starsze technologie, na ten moment 3G

Szanowni Państwo,

Informowaliśmy już Państwa o zamiarach wprowadzenia przez operatorów telefonii komórkowej technologii 4G/5G do oferty, która wyprze sukcesywnie starsze technologie, na ten moment 3G. Technologia 2G zostanie utrzymana z racji wsparcia połączeń głosowych, smsów i dla transmisji danych.

Zgodnie z zapewnieniami dostawców, karty SIM w urzadzeniach telemetrycznych w dalszym ciągu będą obsługiwały technologię 2G. W większości przypadków, ze strony modułów produkcji Inventii, nie będzie konieczności podejmowania działań rekonfiguracyjnych – po zaniku sygnału sieci 3G, urządzenie powinno zalogować się do sieci 2G. Wyjątkiem jest sytuacja, w której urządzenie jest skonfigurowane do pracy tylko i wyłącznie w trybie 3G. Wtedy należy przestawić je na tryb automatyczny lub wymusić działanie w trybie 2G.

Harmonogram wyłączenia 3G w Polsce:

📆 T-Mobile kwiecień 2023 https://lnkd.in/dG96w7Qs

📆 Orange Polska grudzień 2023 https://lnkd.in/dvjfN_5R

📆 Plus brak konkretnej daty, proces trwa w związku ze zobowiązaniami wobec akcjonariuszy

Od końca kwietnia 2023 r. planowane jest całkowite wyłączenie sieci 3G w T-Mobile.

Szczegółową mapę obszarów wraz z terminami wyłączenia pasma 3G w sieci T-Mobile znajdziecie Państwo w linku: MAPA.

Wyłączenie technologii 3G w T-Mobile nie powoduje zauważalnych różnic dla użytkowników kart SIM M2M, co wykazały testy przeprowadzone w różnych lokalizacjach na terenie Polski. Więcej na www

Natomiast operator ORANGE, aby nie odczuć skutków wyłączenia sieci 3G, czyli pogorszenia jakości połączeń głosowych, proponuje korzystanie z technologii VoLTE. Pozwala ona prowadzić rozmowy za pośrednictwem sieci 4G LTE zamiast sieci 2G lub 3G, a jednocześnie daje możliwość korzystania z szybkiego internetu mobilnego.

Co zyskacie Państwo po modernizacji sieci 4G/LTE i 5G?

  • szybszy przesył danych
  • lepszą jakość połączeń głosowych dzięki technologii VoLTE i VoWiF
  • wykorzystanie sieci LTE do połączeń głosowych, SMS
  • możliwość korzystania z WiFi dowolnego operatora

Starsze niż 6 lat karty SIM obu operatorów nie wspierają najnowszych technologii. Prosimy o kontakt w przypadku posiadania takich kart, zostaną one bezpłatnie wymienione.

Najnowsze rozwiązania z naszej oferty wspierają nowoczesne technologie, zarówno 4G, jak również LTE Cat M1, LTE450 oraz NB-IoT.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym na bok@inventia.pl
Izabella Hoinca tel. +48 502 056 503, izah@inventia.pl
Jarosław Gryc tel. +48 694-856-999, jarekg@inventia.pl