Szanowni Państwo,

przekazujemy w Państwa ręce kolejne wydanie magazynu TELEMETRON informującego o nowych rozwiązaniach, produktach i wdrożeniach w dziedzinie telemetrii, telematyki i zdalnej lokalizacji, wykorzystujących technologie mobilne GPRS/3G/LTE i GPS. Zgodnie z nowymi trendami rynkowymi zamieszczone artykuły dotyczą także rozwiązań w chmurze, Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), Przemysłu 4.0 i protokołu MQTT. Prezentujemy nowości produktowe w naszej ofercie, nowe rozwiązania technologiczne, nowe możliwości funkcjonalne modułów telemetrycznych i oprogramowania oraz przykłady wdrożeń zrealizowanych przez naszych partnerów.

Nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie telemetrii oraz współpraca z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach zaowocowały powstaniem Systemu AGREUS dla nowoczesnego rolnictwa. Stworzyliśmy DataPortal.online, czyli interaktywny portal wizualizacyjny i raportowy umożliwiający wygodny dostęp do animowanych ekranów synoptycznych, wykresów zestawień raportowych i alarmowych za pomocą urządzeń mobilnych. WebXway to internetowa wersja znanego już na rynku systemu lokalizacji pojazdów Xway. Mamy nadzieję, że rozwiązanie w chmurze, nowy interfejs użytkownika i nowy sposób nawigacji będą pozytywnie przyjęte przez dotychczasowych i nowych użytkowników.

Jak co roku prezentujemy przykładowe wrożenia naszych partnerów. Pan Maciej Sawicki z firmy Control System opisał aplikacje wykonane w ubiegłym roku przy użyciu najnowszej generacji modułów telemetrycznych MOBICON. Firma Eisenbahntechnik Munder GmbH z Niemiec wykorzystała moduły telemetryczne MT-713 do opracowania systemu monitorowania torów kolejowych, a irlandzka firma MultiBand w oparciu o moduły MT-100 i MT-101 monitoruje różnego rodzaju procesy produkcyjne oraz nadzoruje urządzenia przemysłowe.

Najnowsze wydanie magazynu zawiera uaktualnione karty katalogowe wszystkich standardowych modułów telemetrycznych i lokalizacyjnych produkowanych przez naszą firmę. Katalog podzielony został kolorami na różne grupy zastosowań. Dla ułatwienia wyszukiwania urządzeń według ich zasobów na końcu numeru dostępne jest zestawienie wszystkich modułów w formie tabeli porównawczej. Zapraszamy do lektury!

 

 


 

Szanowni Państwo,

To już dziesiąte wydanie magazynu telemetrycznego trafia w Państwa ręce. Czujemy się zaszczyceni mogąc od tylu lat przekazywać Państwu nowe informacje na temat profesjonalnej telemetrii i lokalizacji opartej na technologiach mobilnych GSM/GPRS/3G/4G i GPS. Mamy nadzieję na kolejną udaną dekadę z magazynem TELEMETRON!

Z okazji jubileuszowego wydania magazynu i 16-lecia INVENTII Prezes Jerzy Białousz dzieli się z Państwem refleksjami na temat historii rozwoju firmy.

Zachęcamy do przeczytania artykułów poświęconych nowym modułom telemetrycznym MT-651 i MT-652, które weszły na rynek w ubiegłym roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie z branży gazowniczej. W numerze zamieściliśmy także opis nowości w pro-gramowaniu serii MOBICON® oraz nowych funkcji w komunikacji tych modułów z urządzeniami M-Bus. Nowością w ofercie firmy Inventia są moduły telemetryczne z rodziny IoT (Internet of Things), czyli grupa bezprzewodowych czujników pomiarowych opartych na technologii radiowej LoRa, a także nowe routery Welotec serii TK500.

Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Strojeckiemu z AB-MICRO, firmy prekursorki w dziedzinie telemetrii, za artykuł poświęcony predykcyjnemu utrzymaniu ruchu w stacjach transformatorowych, który to proces oparty jest na monitorowaniu temperatur za pomocą modułu MT-151 HMI. Dziękujemy także Panu Maciejowi Sawickiemu, który opisał wykorzystanie zaawansowanej funkcjonalności nowej generacji modułów telemetrycznych w aplikacjach opracowanych i wdrożonych przez firmę Control System w ubiegłym roku oraz Panu Maciejowi Malickiemu za artykuł poświęcony zastosowaniu modułów w ochronie katodowej.

W numerze umieściliśmy także dwa artykuły naszych partnerów zagranicznych. Firma ICH z Meksyku wykorzystała moduły telemetryczne do zdalnego monitoringu i kontroli ujęć wody pitnej, a firma Pipeguard ze Szwecji wdrożyła telemetryczny system monitoringu rurociągów ciepłowniczych w pierwszej wybudowanej w Chińskiej Republice Ludowej instalacji produkującej energię cieplną z wykorzystaniem rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

W tym wydaniu znajdziecie Państwo karty katalogowe wszystkich modułów telemetrycznych i lokalizacyjnych produkowanych przez firmę Inventia, podzielonych kolorami na różne grupy zastosowań. Tabela porównawcza umieszczona na końcu wydania ułatwia wyszukanie urządzenia o zasobach i możliwościach optymalnych dla Państwa potrzeb.

Zapraszamy do lektury!

 

 


 
Telemetron 9

Szanowni Państwo,

Już po raz dziewiąty oddajemy w Państwa ręce wydanie magazynu TELEMETRON poświęconego profesjonalnej telemetrii i lokalizacji wykorzystującej technologie mobilne GSM/GPRS/3G i GPS. W tym wydaniu znajdziecie Państwo karty katalogowe wszystkich modułów telemetrycznych i lokalizacyjnych produkowanych przez firmę Inventia, podzielonych kolorami na różne grupy zastosowań. Tabela porównawcza umieszczona w środku wydania ułatwia wyszukanie urządzenia o zasobach i możliwościach optymalnych dla Państwa potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem dotyczącym raportowania w systemie lokalizacji Xway. Bogaty zestaw raportów ułatwia analizę przebytych tras i aktualnych pozycji flot pojazdów, stylu jazdy kierowców, zużycia paliwa, czy też przestrzegania ograniczeń prędkości, kontroli bezpieczeństwa ładunków i wielu wskaźników efektywności wykorzystania floty. W magazynie znajdą Państwo także porady techniczne dotyczące zestawienia sieci VPN na przykładzie routerów firmy Welotec, programowego emulatora urządzeń MT/ML – VirtualMT, a także informacje o nowej wersji sprzętowej modułu MT-713. Dzięki uprzejmości firmy Elektro-Instal ANGOPOL z Łodzi prezentujemy w numerze wykonany przez firmę AB-MICRO system zapewniający zdalny monitoring temperatur w rozdzielniach elektrycznych wykorzystujący moduł telemetryczny MT-101. Nasz belgijski partner, firma MJTRAD, opisał zastosowanie modułów telemetrycznych MT-021 w systemie bezprzewodowego monitorowania zbiorników.

Po raz kolejny dziękujemy Panu Maciejowi Sawickiemu z firmy Control System, który mimo ogromnego nawału pracy przygotował artykuł o modułach telemetrycznych MT-151, MT-251 i MT-331 we wdrożeniach zarówno swojej firmy, jak i firm partnerskich.

Zapraszamy do lektury!

 

 


 
Telemetron 8

Szanowni Państwo,

W ósmym wydaniu magazynu TELEMETRON publikujemy najnowszy przegląd wszystkich modułów telemetrycznych produkowanych przez firmę Inventia ze szczegółowymi kartami katalogowymi i z podziałem na grupy funkcjonalne. Otrzymujecie Państwo możliwość łatwego porównania zasobów każdego modułu będącego w bieżącej produkcji i dobrania optymalnego modelu do swojego projektu. Pamiętajcie Państwo również o możliwości opracowania przez Inventię modułu „szytego na miarę”, idealnie dopasowanego do Państwa wymagań.

W magazynie przestawiliśmy nową rodzinę routerów przemysłowych TK-800, która wspiera technologię LTE oraz nową otwartą platformę oprogramowania przemysłowego Automation Platform.Next. Na łamach tej edycji znajdziecie Państwo także artykuły dotyczące nowych funkcji systemu Xway oraz oprogramowania MTData Provider.

Wyrazy wdzięczności przekazujemy na ręce Pana Macieja Sawickiego z firmy Control System, który w obszernym i bogato ilustrowanym artykule przybliża nam swoje wdrożenia modułów telemetrycznych w branży wod-kan.

Tradycyjnie w środku numeru znajdą Państwo tabelę porównawczą naszych modułów telemetrycznych, lokalizatorów i konwerterów.

Zapraszamy do lektury!

 

 


 
Telemetron 5

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Państwa ręce siódme wydanie magazynu telemetrycznego TELEMETRON. W tym wydaniu nowością jest przegląd oferty modułów telemetrycznych, lokalizacyjnych, ekspanderów i konwerterów ze szczegółowymi kartami katalogowymi, z podziałem na grupy funkcjonalne:

  • Moduły do monitoringu i zdalnego sterowania, bez programowanej logiki
  • Moduły bateryjne w wodoszczelnej obudowie
  • Moduły do monitoringu, zdalnego i lokalnego sterowania, z programowaną logiką (PLC) oraz komunikacją z urządzeniami zewnętrznymi (nie dotyczy MT-100).
  • Moduły specjalizowane dla wind (m.in. komunikacja alarmowa)
  • Bramy komunikacyjne z programowaną logiką
  • Moduły lokalizacyjne GPS/GPRS
  • Moduły dodatkowe: ekspandery, czujniki, zasilacze buforowe, konwertery

Każda grupa została oznaczona innym kolorem, by ułatwić Państwu identyfikację i wyszukiwanie modułów, a podstawowe cechy urządzeń zostały zilustrowane czytelnymi piktogramami. W magazynie przypominamy również o oprogramowaniu HMI/SCADA Movicon 11 firmy Progea oraz rodzinie routerów przemysłowych GPRS/EDGE/3G firmy Welotec. W obszernych artykułach przybliżyliśmy także nowe funkcjonalności systemu Xway, oprogramowania MTManager i MTC oraz modułów MT-02x i MT-331. Dziękujemy firmie Rudan d.o.o. za prezentację swoich rozwiązań w dziedzinie detekcji wycieków wody. Tradycyjnie w środku numeru znajdą Państwo tabelę porównawczą naszych modułów telemetrycznych, lokalizatorów i konwerterów.

Zapraszamy do lektury! Naprawdę warto!

 

 


 

Szanowni Państwo,

To już szóste wydanie Telemetronu jednak z kilku powodów wyjątkowe. Nie prezentowaliśmy jeszcze tylu nowości produktowych, wśród których należałoby wymienić: MT-020 – nowe, ekonomiczne rozwiązanie w atrakcyjnej cenie, MT-331 – następcę dotychczasowej rodziny MT-30X, MT-051 – nowy moduł bateryjny do obsługi wodomierzy i liczników z wyjściem impulsowym, MT-251 – brama komunikacyjna z portem Ethernet, czy MT-UPS-1 – specjalizowany UPS do serii profesjonalnych modułów MT. W tym roku oferta firmy Inventia poszerzyła się także o rodzinę routerów firmy Welotec. W magazynie zaprezentowaliśmy również nowe oprogramowanie HMI/SCADA Movicon 11 firmy Progea. A to wszystko w nowej szacie graficznej, która, mamy nadzieję, ubarwi zgłębianie zagadnień merytorycznych.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż sterowniki MOBICON najnowszej generacji, które zaprezentowaliśmy Państwu w zeszłym roku, otrzymały tytuł PRODUKT ROKU 2012 nadany przez Komisję Konkursową magazynu Control Engineering Polska dzięki głosom czytelników i internautów.

Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Sawickiemu z firmy Control System, którego fascynacja modułami telemetrycznymi przekłada się na liczne wdrożenia w branży wod-kan zarówno w Polsce, jak i za granicą, a co możemy Państwu zaprezentować w dziale „Nasi Partnerzy”.

Tradycyjnie w środku numeru znajdą Państwo aktualne zestawienie naszych modułów telemetrycznych, lokalizatorów i konwerterów.

Zapraszamy do lektury
INVENTIA Sp. z o.o.

 

 


 
Telemetron 5

Szanowni Państwo,

w kolejnym numerze magazynu telemetrycznego TELEMETRON prezentujemy m.in. nowości produktowe, które firma Inventia wprowadzi na rynek w 2012 roku. Są to m.in.: telesterowniki serii MOBICON, otwierające nowy wymiar telemetrii GSM/GPRS, 2 wersje modułów lokalizacyjnych: ML-231 – następca ML-211, i ML-931 – miniaturowy moduł do monitoringu GPS np. zwierząt żyjących na wolności, oraz moduł MT-331 – następca serii MT-30x. Inżynierowie firmy udoskonalili także właściwości niektórych modułów, dzięki czemu wzbogaci się funkcjonalność np. modułu MT-021, MT-512 czy modułów bateryjnych. Dokonaliśmy również zmian w oprogramowaniu MTManager, jak i XwaySystem, tak by jak najbardziej sprostać Państwa potrzebom. Jak co roku w środku numeru znajdą Państwo aktualne zestawienie naszych modułów telemetrycznych, lokalizatorów i konwerterów.

Bardzo dziękujemy za dostarczone artykuły: Panu Maciejowi Sawickiemu z firmy Control System – entuzjaście systemów telemetrii firmy Inventia, który opisał kolejne wdrożenia modułów w branży wod-kan. Firma Test z Elbląga zaprezentowała instalację w ZWiK Mrągowo. Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze podzieliło się doświadczeniami z wykorzystania modułów lokalizacyjnych MT-931 do monitoringu polskich żubrów. Natomiast dwie firmy z Rumunii opisały swoje zastosowania: modułu MT-101 do monitoringu poziomu rzeki oraz modułów MT-723 do telemetrii przepływu i ciśnienia w sieciach wodociągowych.

Zapraszamy do lektury! Naprawdę warto!

 

 


 
Telemetron

W numerze m.in.:

W tym roku wprowadzamy kilka nowości produktowych: seria modułów profesjonalnych MT-10x została wzbogacona o urządzenie pracujące w sieciach EDGE/3G, a także o moduł MT-100, do mniej wymagających zastosowań, zapewniający znakomitą relację możliwości do ceny. Do rodziny modułów bateryjnych dołączył MT-723PT z wbudowanym przetwornikiem ciśnienia. Zapraszamy także do zapoznania się z nowymi możliwościami środowiska MTProg, MTManager oraz systemu Xway.

Jak co roku w środku numeru znajdą Państwo zestawienie aktualnie proponowanych modułów telemetrycznych, lokalizatorów i konwerterów.

Kontynuacje wdrożeń w branży WOD-KAN prezentuje p. Maciej Sawicki z firmy Control System, natomiast firma SIGNALIX przedstawia zastosowanie modułów serii MT-713 w systemie przeciwdziałania powodziom w Danii. Firma AB-MICRO we współpracy z P.P.H. EKO-SYSTEM-POLSKA opisały realizację systemu monitoringu pracy przepompowni. Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury! Naprawdę warto!

 

 


 

W numerze m.in.:

w dziale NOWOŚCI znają Państwo, m.in. MT-723 – nowatorski moduł bateryjny do zadań specjalnych, nową odsłonę modułu MT-021, jak i rozszerzenie informacji nt. systemu Xway.

Tabelaryczne porównanie aktualnie proponowanej oferty modułów, lokalizatorów i konwerterów pomoże Państwu w dopasowaniu modułu do potrzeb aplikacji.

Swoje opisy wdrożeń zaprezentowały firmy: Inowrocławskie Kopalnie Soli „SOLINO” S.A., Control System – niezawodny, zafascynowany telemetrią wieloletni Partner oraz AB-MICRO Sp. z o.o. – prekursor w dziedzinie telemetrii. Bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do lektury! Naprawdę warto!

 

 


 

W numerze m.in.:

bezabonamentowy system zdalnej lokalizacji GPS – Xway, bateryjny moduł telemetryczny MT-713, atrakcyjny moduł SMSowy – MT-021 i nową ofertę telemetrycznych kart SIM. Prezentujemy także tabelaryczne porównanie cech oferowanych modułów telemetrycznych i lokalizacyjnych, ułatwiające dobór modułu do konkretnego zastosowania. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi wdrożeniami naszych modułów w aplikacjach firm: Control System Sp. z o.o., Urząd Morski w Słupsku, Zakład Energetyki Cieplnej Końskie oraz firmy Pipeguard ze Szwecji, którym bardzo dziękujemy za przekazane materiały.

 

 

W numerze m.in.:

nowości wprowadzone w roku ubiegłym (brama komunikacyjna GPRS-Modbus - MT-202, bezabonamentowy, zdalny system lokalizacji GPS - Xway, oparty na module lokalizacyjnym ML-211, 3-letnie pakiety transmisyjne w APN telemetria.pl) oraz nowości przygotowane na rok 2008: MT-713 – energooszczędny rejestrator z transmisją GPRS, MT-411 - brama komunikacyjna nowej generacji z wbudowanym rejestratorem danych, MT-512 – specjalizowany moduł alarmowy dla wind, 3-letnia gwarancja na moduły telemetryczne serii profesjonalnej.

W dziale "Nasi Partnerzy" zamieściliśmy opisy ciekawych wdrożeń modułów telemetrycznych zrealizowanych przez doświadczone firmy partnerskie w Polsce ( Profi System Sp. z o.o., Hydro-Partner Sp. z o.o., Introl Sp. z o.o.) a także zagranicznych partnerów naszego skandynawskiego dystrybutora Signalix ApS. Mamy nadzieję, że TELEMETRON spotka się z Państwa zainteresowaniem.