System Xway !
– własna, zdalna lokalizacja i centrum monitorowania GPS!

System Xway to rozwiązanie umożliwiające stworzenie prywatnego systemu zdalnej lokalizacji obiektów mobilnych (samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, jachtów, kontenerów) z "gotowych klocków", bez potrzeby tworzenia struktury informatycznej, serwerowej czy hardwarowej.

Podstawowy zestaw Xway zawiera wszystkie elementy systemu, niezbędne do łatwej instalacji i efektywnego wykorzystania:

  • moduł ML-231 z kartą SIM zapewniającą bezpłatną transmisję danych GPRS na terenie Polski przez
    okres 3 lat,
  • usługę Aktywnej Ochrony Pojazdu z pakietem 12 zdarzeń,
  • anteny: GSM, GPS; wiązkę przewodów instalacyjnych ze złączem, kabel konfiguracyjny,
  • oprogramowanie XwayMAP z cyfrową mapą Tele Atlas®,
  • oprogramowanie konfiguracyjne XwayCFG,
  • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną,
  • kody aktywujące.
Zobacz prezentację systemu Xway!
 

Będący podstawą Systemu Xway Moduł Lokalizacyjny ML-231 wykorzystuje superczuły odbiornik GPS z technologią SuperSense®, zapewniający niezwykle precyzyjne i szybkie ustalanie pozycji obiektu, również w trudnych warunkach atmosferycznych i przy słabej widoczności nieba (rozłożyste korony drzew, wysokie budynki, zadaszenia) oraz czterozakresowy moduł GPRS, transmitujący dane do Systemu Xway. Przy braku możliwości transmisji (brak zasięgu GSM/GPRS, trasy poza granicami kraju) dane gromadzone są w wewnętrznym rejestratorze, pozwalającym na zapis 65 tysięcy rekordów pozycji, po czym transmitowane automatycznie po poprawnym zalogowaniu modułu w sieci GSM/GPRS. Opcją alternatywną jest aktywacja urządzeń z transmisją on-line poza granicami Polski.

Powiększ schemat

Dostarczane w systemie przyjazne oprogramowanie oraz cyfrowe mapy Polski (Europy lub Europy i Rosji, zależnie od wersji pakietu) umożliwiają samodzielne monitorowanie aktualnego położenia i przebytych tras obiektów na komputerze Użytkownika (wymagane tylko połączenie internetowe), bez zawierania umowy i ponoszenia dodatkowych opłat abonamentowych. Wymagana w tym celu aktywacja konta w Systemie Xway dokonywana jest internetowo przez Użytkownika, co gwarantuje poufność przekazywanych danych. W przypadku posiadania przez Użytkownika większej ilości Modułów Lokalizacyjnych Xway wszystkie mogą być przypisane do tego samego konta, umożliwiając jednoczesną obserwację wielu obiektów. Dane o pojazdach dostępne są w Systemie Xway przez 7 dni zapewniając kompletność danych bez ciągłości połączenia umożliwiając jednocześnie tworzenie systemów wielostanowiskowych.

Zawarta w zestawie karta SIM zapewnia 3-letnią, bezpłatną transmisję danych z pojazdu przez GPRS (na terenie Polski) z możliwością odpłatnego przedłużenia aktywności o kolejne okresy. Standardowa 12-miesięczna gwarancja Modułu Lokalizacyjnego Xway może być opcjonalnie przedłużona do 36 miesięcy. Również usługa Aktywnej Ochrony Pojazdów świadczona przez doświadczoną firmę ochrony mienia G4S może być uzupełniana o nowe pakiety zdarzeń podobnie jak komunikaty SMS, konfigurowane przez Użytkownika z poziomu swojego profilu na koncie Systemu Xway.


Przykładowa struktura własnego systemu lokalizacji w oparciu o technologię lokalizacji Xway
(Xway wspiera odczyt danych z integralnych komputerów pokładowych przy użyciu magistrali CANBUS)

Niewątpliwym atutem systemu jest uzyskany pod koniec 2009 roku certyfikat PIMOT wpisujący System Xway na listę skuteczności zabezpieczenia przed kradzieżą pojazdu samochodowego w klasie profesjonalnej, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa Użytkowników i umożliwia uzyskanie dodatkowych zniżek przy ubezpieczaniu auto casco.

Wystarczą 3 kroki do własnego systemu lokalizacji
i zarządzania flotą!

1. Zainstaluj moduł lokalizacyjny Xway®
2. Utwórz konto Użytkownika w internetowym Portalu Xway®
3. Zainstaluj oprogramowanie mapowe i zaloguj się do systemu

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj ulotkę w formacie PDF, lub zajrzyj na stronę www.xway.pl.