Targi Automaticon 2018 zakończone!

W dniach 20-23 marca odbyły się w Warszawie XXIV. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2018. Firma Inventia, odmiennie od lat poprzednich, kiedy to występowała razem z AB-MICRO, miała w tym roku osobne stoisko dedykowane rozwiązaniom telemetrii, telematyki i IIoT. Hasło przewodnie Inventia 4.0 wskazywało dostosowanie produktów telemetrycznych firmy do koncepcji Przemysłu 4.0 – najnowszego trendu rynkowego.

Na targach zaprezentowaliśmy tablice tematyczne pokazujące:

  • bezprzewodową integrację modułów telemetrycznych MT-101 i MT-202 ze sterownikami PLC GE Intelligent Platforms, Schneider Electric i Siemens, modułami wejść/wyjść Ascon, a także układem do bezkontaktowej kontroli temperatury (np. w rozdzielniach elektrycznych) za pomocą termopar optycznych Exertherm
  • telesterowniki serii MOBICON prezentujące dane odebrane przez GPRS wysłane przez moduły zainstalowane z wyżej opisanej tablicy na wyświetlaczach HMI
  • własne rozwiązanie IIoT oparte o technologię LoRa. Czujniki LoRa komunikowały się z nowością w naszym wachlarzu produktów - modułem MT-156 za pomocą bramy IOT-RG-01. MT-156 to sterownik dedykowany do pomiarów temperatury – może np. zarządzać pracą węzła cieplnego.
  • komunikację bezpośrednią pomiędzy modułami MT-331 - te moduły mogą komunikować się z pominięciem serwera. Do pracy nie wymagają zasilania sieciowego – mogą pracować również pobierając energię z baterii, bądź ze źródeł odnawialnych np. paneli fotowoltaicznych. Służą do zbierania pomiarów tj. temperatura, wilgotność, ciśnienie, poziom płynów, czy przepływność. Nowością było udostępnienie protokołu MQTT pozwalającego na łatwe zbieranie danych z modułu w systemach IT.

Z nowości na targach zaprezentowaliśmy także rozwiązania chmurowe tj. DataPortal.online, czyli interaktywny portal wizualizacyjny i raportowy umożliwiający wygodny dostęp do animowanych ekranów synoptycznych, wykresów, zestawień raportowych i alarmowych za pomocą przeglądarek internetowych, w tym przeglądarek dostępnych na urządzeniach mobilnych (tablety, telefony).

Drugą nowinką był WebXway, czyli internetowa wersję znanego już na rynku systemu lokalizacji pojazdów Xway. Podczas spotkań z Państwem na targach oraz seminariów tematycznych mogliście się Państwo także zapoznać z Systemem AGREUS – rozwiązaniem dla nowoczesnego rolnictwa 4.0

Do prezentacji filmów reklamowych i prezentacji produktowych wykorzystaliśmy moduł wolnostojący LCD OBLX firmy BARCO. Dziękujemy działowi Technik Komputerowych AB-MICRO za udostępnienie.

A finezyjnie przygotowaną kawę serwował Państwu pasjonat kawy Pan Leszek Kopcio z Nowej Rudy, który serdecznie zaprasza do swojej restauracji Biała Lokomotywa.

Bardzo dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stoiska.

Zapraszamy za rok!