MT-713 – bateryjny, energooszczędny moduł pomiarowy i rejestrujący
z transmisją GPRS

 

Okres gwarancjiUrządzanie jest dostępne w wersji z kartą MIMUrządzenie energooszczędne lub o energooszczędnym trybie pracyUrządzenie ma możliwość komunikacji SMSUrządzenie ma wbudowany odbiornik GPSUrządzenie ma możliwość transmisji danych przy pomocy sieci drugiej generacjiLiczba wejść i wyjść dyskretnych urządzeniaLiczba wejść analogowych urządzeniaUrządzenie jest wyposażone w rejestrator danychModuł o podwyższonej klasie IPUrządzenie wyposażone jest w port RS-485

 

MT-713 to ulepszona wersja nagrodzonego GRAND PRIX Targów WODKAN 2006 bateryjnego modułu MT-703, opracowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie układów pomiarowych, systemów automatyki, transmisji GPRS oraz oprogramowania do wizualizacji, archiwizacji i analizy danych.

Możliwości inicjowanego przez moduł przekazu danych (transmisji spontanicznej) pozwalają zminimalizować koszty transmisji i zużycie energii, wydłużając znacząco czas pracy na bateriach wewnętrznych. Prosta, zwarta, konstrukcja zamknięta w plastikowej obudowie o klasie ochrony IP-67 (opcjonalnie IP-68) z zastosowaniem technologii membranowej umożliwia bezpośrednią instalację modułu w trudnych warunkach środowiskowych, w miejscach pozbawionych zasilania zewnętrznego (np. w komorach pomiarowych sieci wodociągowej). Zintegrowany, wymienny przez użytkownika zestaw baterii może wystarczyć nawet na 10 lat pracy urządzenia, zależnie od skonfigurowanej częstotliwości pomiarów i transmisji. Poziom napięcia baterii jest stale monitorowany i przekazywany wraz z danymi pomiarowymi.

Moduł wyposażony jest w 5 wejść dwustanowych/licznikowych (przystosowanych do współpracy ze stykiem beznapięciowym np. impulsatora wodomierza) oraz 3 wejścia analogowe 0-5 V umożliwiające pomiar takich parametrów jak ciśnienie, temperatura, poziom. Poza funkcjami pomiarowymi moduł może także zgłaszać stany alarmowe, jak otwarcie obudowy, nieautoryzowane otwarcie komory, długookresowy brak przepływu, przekroczenie zadanego poziomu, przekroczenie zadanej temperatury itp. Dzięki transmisji spontanicznej (inicjowanej przez moduł) i zegarowi czasu rzeczywistego odczyty wszystkich urządzeń mogą być dokonywane jednocześnie, o określonej porze. Wbudowany rejestrator umożliwia buforowanie rekordów pomiarowych z precyzyjnym stemplem czasowym do czasu potwierdzonej transmisji GPRS. Moduł może być opcjonalnie wyposażony w układ monitorowania położenia GPS.

 

MT-713 – ulepszona wersja modułu MT-703

  • 5 wejść binarnych/licznikowych z własnym zasilaniem obwodu (dla styków beznapięciowych)
  • 3 wejścia analogowe 0-5 V, z kluczowanym zasilaniem dla przetwornika pomiarowego
  • Rejestrator o dużej pojemności (tysiące rekordów)
  • Wykonywanie pomiarów analogowych w energooszczędnym trybie uśpienia modemu GSM/GPRS
  • Elastyczne harmonogramowanie pomiarów
  • Możliwość pracy do 10 lat bez wymiany baterii
  • Zdalna aktualizacja konfiguracji, czasu RTC i oprogramowania wewnętrznego (firmware)
  • Opcjonalny moduł GPS precyzyjnie określający pozycję urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej:

Czytaj także TELEMETRON - poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS.