MT-202 – bezprzewodowy moduł komunikacyjny GPRS-Modbus z lokalną inteligencją Master i transmisją zdarzeniową

 

Okres gwarancjiUrządzenie wyposażone w układy izolacji galwanicznejUrządzenie z możliwością programowaniaUrządzenie ma możliwość komunikacji SMSUrządzenie ma możliwość transmisji danych przy pomocy sieci drugiej generacjiMontaż na szynie DINUrządzenie wyposażone jest w port RS-232Urządzenie wyposażone jest w port RS-232 lub RS-422/485

 

Już od kilku lat firma INVENTIA specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych urządzeń telemetrycznych, rejestrujących i lokalizacyjnych wykorzystujących technologie GSM/GPRS i GPS. We współpracy z firmą AB-MICRO na rynek Polski i 57 krajów świata sprzedanych zostało już ponad 90 000 modułów. Sukces rynkowy jest efektem nie tylko wysokiej jakości produktów, ale także konsekwentnie realizowanej koncepcji otwartych rozwiązań swobodnie konfigurowalnych przez użytkownika. Moduły telemetryczne serii MT zdobyły już w Polsce prestiżowe nagrody – Złoty Medal Targów AUTOMATICON i Grand Prix Targów WODKAN. Wykorzystując sukces doskonale znanych w Polsce modułów MT-101 i MT-201 INVENTIA wprowadza na rynek kolejny produkt dla potrzeb automatyki przemysłowej i pomiarów – atrakcyjny cenowo moduł MT-202.

MT-202 umożliwia łatwą, bezprzewodową integrację poprzez sieć GPRS wszelkiego rodzaju urządzeń inteligentnych (sterowniki PLC, układy wejść/wyjść, urządzenia pomiarowe, panele operatorskie) wyposażonych w szeregowy port komunikacyjny RS-232/422/485. Wykorzystanie modułu MT-202 zwalnia użytkownika z konieczności posiadania wiedzy na temat transmisji GPRS, komend sterujących AT, zasad negocjacji przy otwieraniu sesji, metod weryfikacji jej aktywności i przywracania sesji zerwanych, ochrony dostępu z poziomu sieci, zapewnienia integralności danych, sprawdzania poprawności dostarczenia ramek. Co więcej, współpraca modułu MT-202 z urządzeniem zewnętrznym nie wymaga żadnej ingerencji w konfigurację czy oprogramowanie aplikacyjne tego urządzenia. MT-202 może pełnić funkcję lokalnego urządzenia Master, które cyklicznie odpytuje urządzenie zewnętrzne o zdefiniowane przez użytkownika zasoby (wejścia, wyjścia, wejścia analogowe, rejestry i flagi wewnętrzne). W pamięci MT-202 tworzone jest zwierciadło zasobów urządzenia pozwalające na wykrywanie alarmów, wszelkiego rodzaju zmian stanu, zmian wartości analogowych, spełnienia warunków logicznych z wykorzystaniem wartości bezpośrednich i agregowanych. Dane są transmitowane przez GPRS zgodnie z regułami określonymi przez użytkownika:

 • jako odpowiedź na zapytanie,
 • samodzielnie w określonych momentach czasu,
 • samodzielnie w wyniku zaistnienia określonego zdarzenia (alarm, zmiana stanu, znacząca zmiana wartości analogowej, spełnione wyrażenie logiczne itp.).

Dzięki transmisji zdarzeniowej możliwe jest tworzenie dowolnie dużych i dowolnie odległych systemów bezprzewodowych o dużej rozdzielczości czasu i krótkim czasie reakcji (2-3 sekundy) z zachowaniem bardzo oszczędnej transmisji GPRS.

MT-202 – znacznie więcej niż modem GPRS

 • Programowane funkcje logiczne i obliczeniowe,
 • Zegar czasu rzeczywistego (RTC),
 • Konwerter protokółów transmisji,
 • Wbudowana funkcjonalność Master i Slave dla urządzeń zewnętrznych,
 • Mapowanie zasobów urządzeń zewnętrznych,
 • FlexSerial – tryb programowej obsługi dowolnego protokółu szeregowego,
 • Router pakietów,
 • System ochrony dostępu,
 • System samodzielnego logowania do sieci GPRS,
 • System autodiagnostyki, diagnostyczne diody LED,
 • Układ „watchdog” (automatyczny reset stanów nieprawidłowych),
 • Procesor zdarzeniowej transmisji GPRS i wysyłania wiadomości SMS,
 • Zdalna konfiguracja, programowanie i uaktualnianie oprogramowania wewnętrznego (firmware) przez GPRS,
 • Przemysłowa konstrukcja, montaż na szynie DIN, szeroki zakres napięć zasilania (10,8…36 VDC lub 24 VAC), izolowany port RS232/422/485, rozłączane listwy zaciskowe, wykrywanie zaniku zasilania podstawowego.

Z modułem MT-202 dostarczane jest nieodpłatnie:

 • oprogramowanie do zdalnej i lokalnej konfiguracji oraz do programowania modułu,
 • oprogramowanie komunikacyjne do zbierania danych przez moduł telemetryczny, modem GPRS, router GPRS lub internet. Oprogramowanie udostępnia dane poprzez standardowe interfejsy OPC, ODBC (bezpośredni zapis do relacyjnej bazy danych) oraz poprzez pliki CSV.

3-letnie pakiety transmisyjne !

Opcjonalnie z modułem MT-202 można wykupić pakiet transmisyjny GPRS ze statyczną adresacją IP w APN telemetria.pl do wykorzystania w ciągu 3 lat. Wykupione pakiety transmisyjne są uśredniane na wszystkie posiadane moduły MT-202. Transmisja danych GPRS jest wymienna na SMSy, tzn. wykorzystywanie SMSów odpowiednio obniża pozostały limit transmisji GPRS.

Pozycja
Cena zł
Uwagi
Karta SIM z pakietem 500 MB na 3 lata (ORANGE, PLUS, T-MOBILE)
360,00
1)
Karta SIM z pakietem 500 MB na 3 lata (ORANGE, PLUS, T-MOBILE) zakupiona z modułem MT-1xx, MT-2xx, MT-331 lub MT-7xx (dotyczy także opcji MIM)
100,00
1)
Rozszerzenie pakietu o 500 MB
360,00
2)
Rozszerzenie pakietu o 1 GB
640,00
2)
Wysłanie wiadomości SMS 1 szt.
-
3)

 
1) Pakiet Transmisyjny obejmuje dostęp do APN telemetria.pl oraz zryczałtowana opłatę za transmisję GPRS do 500MB danych w APN telemetria.pl. w okresie 3 lat użytkowania. Oferta promocyjna ważna do odwołania lub wyczerpania zapasu kart.
2) Rozszerzenie pakietu nie przedłuża okresu jego ważności.
3) Wysłanie wiadomości SMS automatycznie obniża pakiet danych o 500kB (jeśli nie jest dostępny niewykorzystany pakiet SMSów)

 

 

Dowiedz się więcej:

Czytaj także TELEMETRON - poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS.